هزینه تولید برق با ژنراتور گازسوز به صرفه است؟

ژنراتور گازسوز

در این مقاله قصد داریم تا بررسی کنیم آیا تولید برق اضطراری با ژنراتور گازسوز به صرفه است؟

این نکته را باید بدانید که تولید برق اضطراری به کمک ژنراتور گازسوز یکی از کم هزینه ترین روش ها حتی میان دیگر مدل های دیزل ژنراتور است. همان طور که می دانید ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان عمده گاز در جهان است و این امری بسیار تاثیر گذار در هزینه نهایی دیزل ژنراتور گازسوز دارد.

عوامل تاثیر گذار در هزینه تولید برق با ژنراتور گازسوز

 

برخی از موثر ترین عوامل در تعیین هزینه تولید برق به کمک ژنراتور گازسوز را در ادامه عنوان می کنیم.

• مصرف سوخت گاز

عوامل بسیاری در میزان مصرف سوخت ژنراتور تاثیر گذار هستند به طور مثال نو یا دست دوم بودن دستگاه ، برند ژنراتور و نحوه نگهداری و استفاده از دستگاه مواردی هستند که در مصرف سوخت تاثیر مستقیم دارند.
یک دستگاه ژنراتور آکبند راندمان بالاتری نسبت به یک دستگاه دست دوم یا تعمیر شده دارد واین مورد به وضوح و مستقیما در میزان مصرف سوخت تاثیر گذار است.
در میان برند های مطرح دنیا 2 برند پرکینز و کاترپیلار با طراحی منحصر به فرد خود بالاترین راندمان و بازدهی را در دستگاه ها بوحود می آورند.
نحوه استفاده از دستگاه و نگهداری از آن نیز در میزان مصرف سوخت تاثیر گذار است شما می توانید از خدمات تعمیر و نگهداری شرکت کیا دیزل اسپادان استفاده کنید تا بالاترین راندمان و طول عمر دستگاه های تان را تظمین کنید.

• قیمت سوخت گاز

به طور کلی تعرفه قیمت گاز در هر سال و با توجه به نوع کسب و کار مشخص می شود به فرض مثال در نانوایی ها در سال گذشته (1401) تعرفه گاز 911 ریال بوده است.
بنابراین باید نرخ تعرفه گاز را در صنعت خود بدانید و این نکته به صورت مستقیم در تعیین هزینه شما برای دیزل ژنراتور گاز سوز ملاحظه می شود.

• هزینه و تعرفه تعمیر و نگهداری دستگاه

توجه کنید که تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور یا ژنراتور گازسوز بسیار اهمیت دارد و همان میزان که در خرید یک دستگاه ژنراتور حساسیت به خرج می دهید می بایست اهمیت ویژه ای به تعمیر و نگهداری دستگاه خود بدهید تا بالاترین بازدهی را از دستگاه خود بگیرید، می توانید با تیم کارشناس خدمات پس از فروش و تعمیر نگهداری شرکت کیا دیزل اسپادان در ارتباط باشید.

• هزینه تهیه دستگاه ژنراتور و موارد مصرفی

یکی دیگر از عوامل موثر در مشخص شدن هزینه دستگاه ژنراتور برای شما مبلغی است که برای خرید دستگاه در نظر می گیرید و همچنین موارد مصرفی که در طی دوره باید از آن استفاده بکنید مانند فیلتر هوا ، فیلتر روغن ، کاناپی و…..

مزایا ژنراتور گازسوز چیست؟

• ژنراتور گازسور به نسبت دیزل ژنراتور ها کم صدا تر است.
• راندمان بالاتری در بلند مدت دارند
• عمر مفید بالا و آلودگی کمتر
• سوخت گاز ارزان

معایب ژنراتور گازسوزچیست؟

• هزینه تعمیر و نگهداری بالا
• کم بود متخصص تعمیرات ژنراتور گازسور در ایران
• به دلیل افت فشار گاز در زمستان تهیه سوخت گاز گاها با مشکل مواجه می شود.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *